IPL Epilácia

Počas epilácie sa záblesk IPL (intenzívne pulzné svetlo) dostáva pod povrch pokožky a pôsobí na melanín (tmavý pigment) chĺpkov. Jeho pôsobením chĺpky postupne vypadávajú. Pri opakovaných ošetreniach pokožky, pôsobí svetlo znovu na miesta, odkiaľ vypadali chĺpky a tým zabraňuje ich opätovnému rastu. Výsledkom pravidelného a správneho používania IPL epilátora je hladká pokožka až na niekoľko mesiacov.

Princípom selektívnej termolýzy dochádza k zničeniu vybraných buniek teplom, zataveniu cievok, ktoré vyživujú vlasový korienok čím dochádza k jeho zničeniu a odumretiu chĺpka. Ide o absorbciu svetla ošetrovacieho záblesku vo vlasovom pigmente, pričom sa svetlo mení na teplo, ktoré poškodzuje vlasový folikul v rastovej fáze. Vlas, chĺpok sa uvoľňuje a poškodení folikul stráca schopnosť neskoršej tvorby chĺpku.

Ak sa ošetrenie opakuje približne v 5-6 týždňových intervaloch postihnú sa postupne aj také folikuly, ktoré boli pri predchádzajúcich ošetreniach v kľudových fázach, chĺpky z nich nevyrastali a ošetrenie ich nepostihlo.

Metóda je bezbolestná, veľmi rýchla – doba trvania je daná veľkosťou plochy, ktorú depilujeme na požiadanie klienta. Počet ošetrení je priemerne 6-8, závisí však od typu pokožky, intenzity ochlpenia a chĺpku.

Prednosťou tejto metódy je možnosť odstránenia akýchkoľvek chĺpkov od čiernych po blond a dokonca je možné odstránenie aj bielych chĺpkov. Výkon možno vykonať počas celého roka, v lete pred a po ošetrení je potrebné chrániť pokožku pred pôsobením svetelného žiarenia (aj v soláriu) a  priameho slnka.